Úvod » Hygienické a bezpečnostné zásady


Hygienické a bezpečnostné zásady

 

Prosíme Vás, aby ste si tieto zásady dôkladne prečítali a riadili sa nimi. Dodržanie týchto pokynov priaznivo ovplyvní čistotu priestorov a spokojnosť nás všetkých.


 
Čo si treba priniesť?- na prvú hodinu prineste potvrdenie od ošetrujúceho lekára o tom, že dieťa je zdravé a spôsobilé absolvovať kurz plávania              
- financie na vyplatenie kurzu/hodiny
- čisté prezuvky, najlepšie penové alebo gumové. Chodiť bosí je v areáli zakázané!
- vyžadujeme používanie plaveckých plienok pre všetky deti, ktoré ešte nechodia na nočník, prípadne plaviek v kombinácii s plienkou
- pre staršie deti plavky s pevnými gumičkami okolo nôh
- uterák a župan alebo tričko s krátkym rukávom pre seba, osušku pre dieťa a aspoň dve plavecké plienky
- pred vstupom do bazéna je dovolené použiť iba klasické mydlo pre seba a dieťa z papierového obalu (sprchové gély výrazne znečisťujú a kalia vodu v bazéne) - po lekcii plávania je možné použiť akékoľvek  sprchové gély
- detský olejček na masáž - za studena lisovaný olej (olivový, slnečnicový alebo mandľový). Olivový olej dostanete v lekárni, iné bežne v drogérii
- potreby na prebalenie, čistú plienku, osušku na prebaľovací pult, hrebeň a fén
- dostatok pitia (deti sú po absolvovaní lekcie smädné) a jedlo pre dieťa, obľúbenú hračku


Čo je u nás pre deti k dispozícii?


- detské ohrádky, prebaľovacie podložky, papierové kapesníky pri bazéne, nočníky, papierové tampóny do uší v saune, hračky a plavecké pomôcky. V prípade, že si zabudnete, olejček a plienky do vody, sú k dispozícii tiež.


Z domu si neprineste:

 


- sklenené predmety (kojenecké fľaše, šampóny) 
- vlastné hračky (nesmú sa používať v bazéne)

Na prvých hodinách plávania je potrebné sa plne koncentrovať na svoje dieťa, jeho pohodlie a kľud. Na prvé hodiny plávania si preto rozhodne neprineste videokamery a fotoaparáty.


Pred vstupom do bazéna.


Treba prísť minimálne 10 minút pred začatím lekcie "plávania". Každé dieťa musí ísť do bazénu v sprievode jedného rodiča, prípadne rodičom poverenej dospelej osoby (nie napr. matka s dvoma deťmi naraz). Deti sa nesmú v priestoroch klubu pohybovať bez plienok a samé. Je vhodné pohybovať sa pomaly, dávať pozor na dvere a pošmyknutie sa na podlahe.


Kto do bazéna nemôže?


Vstup do bazénu je prísne zakázaný osobám s horúčkou, zápalom očných spojiviek, kožnými chorobami, hnačkou. Ďalej osobám, ktoré sú v karanténe pre výskyt infekcie v kolektívoch a aj príslušníkom rodiny, kde sa vyskytla nákazlivá choroba.

V prípade, že na hodinu prídete v sprievode osoby alebo osôb, je toto potrebné oznámiť inštruktorovi. Pred vstupom sa aj tieto osoby musia prezuť.