Úvod » Inštrukcie po kúpaní


Inštrukcie po kúpaní

 

Po ukončení plávania sa rodič a dieťa osprchujú. Pokiaľ má dieťa plienku do vody, je potrebné ju vyzliecť ešte pred sprchovaním, obvykle hneď pri sprchách je umiestnený na to určený smetný kôš a vedro, do ktorého môžete žmýkať plienky. Plienku a plavky nikdy nevyzliekajte priamo v bazéne ani pri bazéne a nežmýkajte ich do bazénovej vody! Je dobré teplú vodu počas sprchovania mierne ochladzovať, aby sa póry uzavreli a teplo nemalo možnosť z tela rýchlo unikať.  Po sprchovaní sa rodič a dieťa osušia. Dieťaťu dáte suchú plienku a presuniete sa do sauny.

 

Sauna je vyhriata na 45 °C až 50 °C (v závislosti od počasia a ročného obdobia) a slúži na dôkladné zohriatie a osušenie dieťaťa. V saune sa nachádzajú papierové tampóny do ušiek.  Zľahka ich zasunieme do uší tak, aby nedošlo k podráždeniu bubienka a zatlačeniu prirodzeného mazu. Pokiaľ dieťa dovolí, chvíľu ich v uškách necháme. V saune sa nachádza miska na použité tampóny. Prosíme Vás, aby ste tampóny a iné nečistoty odhadzovali do tejto misky.

 

Dĺžka pobytu v takejto saune je individuálna obvykle v rozsahu 5 až 15 minút. Inštruktor Vám ukáže postup ako kontrolovať svoje dieťa počas pobytu v saune a tiež ako aplikovať tampóny. Deti bývajú po plávaní smädné a preto odporúčame v tomto čase doplniť tekutiny, nakojiť dieťa. Konzumácia pevných potravín je v saune zakázaná!