Úvod » Príprava do bazéna a sprchovanie


Príprava do bazéna a sprchovanie

 

Rodič sa prezuje vo vstupnej chodbe do čistých prezuviek. V šatni sa prezlečie rodič do plaviek, vyzlečie dieťa do plienok a nachystá si veci k bazénu. Dlhé vlasy je potrebné pevne vypnúť a odlíčiť sa. V prípade spoločných ponorov, je potrebné si v sprche opláchnuť - umyť aj vlasy. Používanie čistých vypraných a vysušených plaviek pred každým plávaním považujeme za samozrejmosť. Ešte pred osprchovaním treba použiť toaletu a umožniť aj dieťaťu vymočiť sa. Následne sa sprchujú rodičia (vyzliecť plavky, namydliť sa, osprchovať sa, prepláchnuť plavky a až potom sa obliecť).  Dieťa vyzlečené v plienkach môžete vložiť do detskej ohrádky, sedačky alebo na prebaľovací matrac. Väčšie deti sa sprchujú spolu s rodičmi. Dôkladné osprchovanie celého tela klasickým mydlom bez plaviek je dôležité, aj keď sa rodič sprchoval doma! Prečo? Pri nezodpovednom prístupe môže, tzv. biologický odpad z tela človeka, teda odlupujúce sa šupiny kože, mikroflóra na slizniciach genitálií, konečníku a proces potenia výrazne znečistiť vodu pre "plávanie" detí. 

 

Osobná hygiena platí aj pre dieťa. Sprchovanie je dobré zakončiť nie príliš teplou vodou, aby dieťa nešlo do bazénu rozohriaté. Po osprchovaní treba dieťa obliecť do plienok, alebo plaviek, ktoré spoľahlivo obopínajú stehná a bruško (musí sa v nich totiž udržať to, čo z nich uniknúť nesmie). Ak je dieťa staršie, môžete použiť nočník. Použitie nočníka ohláste inštruktorovi. Po použití nočníka je potrebné dieťa opäť umyť mydlom vymeniť plienku alebo oprať plavky. Ak sa dieťa predsalen náhodou niekde vyciká alebo inak znečistí priestor, takisto je to potrebné ihneď oznámiť inštruktorovi. Nie je to žiadna hanba a je nezodpovedné to neoznámiť.

 

Pri bazéne sa nachádza jedna nádobka s čistými papierovými kapesníkmi, ktoré môžete kedykoľvek, aj počas lekcie v bazéne použiť podľa potreby a tiež samozrejme druhá nádobka na použité kapesníky.